Działasz w branży ubezpieczeniowej? Wykorzystaj bazę danych firm.

Działasz w branży ubezpieczeniowej? Wykorzystaj bazę danych firm.

Towarzystwa ubezpieczeniowe TUW często nawiązują również współpracę z grupami komercyjnymi, pomocna będzie tu baza e-mailingowa do firm która zawiera około 1 000 000 adresów email. Nawiązanie takiego porozumienia, dla obu firm stanowi szansę na poprawienie pozycji konkurencyjnej i wzmocnienie pozycji na rynku ubezpieczeń.

Obie firmy czerpią wówczas wzajemne korzyści z tego, co każdy z ubezpieczycieli ma do zaoferowania. Jest to szansa na zdobycie nowej wiedzy i pojawienie się nowych obszarach rozwoju. Współpraca pomiędzy firmami wpływa na tempo rozwoju obu organizacji i pozwala na skorzystanie ze wzajemnego wsparcia kapitałowego. To szansa na stworzenie nowoczesnego potencjału, by zaoferować coraz lepsze produkty i wyższą jakość usług. Baza danych TUW stworzona przez profesjonalistę zapewni Ci wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci trafić do osób zainteresowanych współpracą. Nie ma wątpliwości, że baza danych to bardzo pomocne narzędzie biznesowe.

Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych to ubezpieczenia przyszłości!

Działalność ubezpieczeniowa w formie wzajemności ma w Polsce bardzo długą tradycję, a jej początki sięgają schyłku średniowiecza! W okresie międzywojennym ta forma ubezpieczenia posiadała 65% udziału w polskim rynku, a idea wzajemności panowała w naszym kraju przez długie lata. Rozwój został zahamowany, kiedy doszło do upaństwowienia aktywów towarzystw, lecz w latach 90 ludzie znów zaczęli szukać drogi do rynku opartego na wartościach wspólnotowych… Dziś coraz więcej ludzi idzie właśnie w kierunku wzajemności, więc ubezpieczenia wzajemne i komercyjne funkcjonują równolegle na wszystkich rozwiniętych rynkach świata. Warto więc otworzyć się na nowe możliwości i wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu! Pomoc bazy danych TUW będzie tu nieoceniona!

Na przykładzie przedsiębiorstwa wszystkie osoby z chwilą zawarcia umowy ubezpieczenia wzajemnego stają się członkami TUW-u, po czym podczas walnego zgromadzenia członków, same decydują o warunkach zawierania polis, wysokości składki itp. W razie dużej szkody wszyscy członkowie wspólnie płacą za innych członków i solidarnie dokładają się do składki. Stąd też nazwa – ubezpieczenia wzajemne.

Członkostwo w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych ma swoje plusy. TUW charakteryzuje się zazwyczaj niedużymi kosztami. Składki są często niskie, a kapitał zakładowy uzależniony jest od kwoty kapitału gwarancyjnego w zależności od rodzaju ubezpieczenia. Pieniądze, które nie zostały wypłacone na pokrycie szkód, pozostają w firmie i członkowie decydują o tym, gdzie je ulokować. Mogą przeznaczyć je np. na dodatkowe świadczenia lub podwyższenie kapitału.

Dla kogo pomocna będzie baza danych TUW?

Baza danych TUW może okazać się pomocna nie tylko osób związanych z branżą ubezpieczeniową, ale też dla wielu przedsiębiorstw z innych branż! Do klientów trzeba docierać wszelkimi możliwymi sposobami! Wykorzystaj swoją pomysłowość i otwórz się na swoje niebanalne pomysły, które mogą okazać się bardzo pomocne w nawiązaniu współpracy i znajomości biznesowych.

Członkowie TUW-ów mają dostęp do wszystkich świadczeń: ubezpieczenia samochodu, nieruchomości, czy zdrowia. Ubezpieczyciel przyjmując odpowiedzialność za wyrządzone szkody, zobowiązuje się do pokrycia wszelkich kosztów naprawy i wyrównania poniesionych strat. Jeśli wystąpi szkoda w wyniku zdarzenia drogowego, Towarzystwo może potrzebować pomocy wyspecjalizowanych firm zewnętrznych – dotyczy to np. naprawy uszkodzonego auta, wynajmu pojazdu zastępczego lub dokonania wyceny. Towarzystwa bardzo chętnie podejmują więc współpracę z warsztatami naprawczymi i wypożyczalniami samochodów.

Zobacz także referencje naszych klientów