Masz nową firmę? Zamów odpowiednią bazę firm

Masz nową firmę? Zamów odpowiednią bazę firm

Spis treści
1) Czym są bazy firm?
2) Kto sporządza bazy firm? Baza firm i jej pozyskiwanie
3) Kupowanie bazy firm – Czy warto kupić bazę firm?
4) Jak dobrać odpowiednią dla swojej firmy bazę firm?
5) Na co uważać przy kupowaniu bazy firm?


Zakładasz nową firmę? Wiąże się z tym sporo wyzwań logistycznych, prawnych i finansowych. Czujesz w powietrzu ekscytację i już chciałbyś zarabiać oraz pozyskiwać klientów? Skąd ich jednak szybko zdobyć? Istnieje pewne rozwiązanie, które może znacząco ułatwić Twój biznesowy start. Rozważ zaopatrzenie się w odpowiednią bazę firm.

Czym są bazy firm?

Czym właściwie są owe bazy firm? To kompleksowy zestaw danych dotyczących przedsiębiorstw funkcjonujących na polskim rynku. Dane kontaktowe, profile działalności, struktura zatrudnienia oraz stopień otwartości na współpracę. Wszystko posegregowane i wzbogacone o program z silnikiem wyszukiwania wedle nadanych kryteriów. Skąd takie dane pochodzą? Z ogólnodostępnych rejestrów. Tego typu informacje o przedsiębiorstwach publikowane są w KRS, CEiDG, BIK, KRD, GUS, CEPiK. Część pochodzi też od oficjalnych organów informacyjnych z podmiotów ministerialnych albo raportów GPPW. Nie ma zatem obawy, że dane pochodzą z inwigilacji lub działań nielegalnych. Do tego przecież przedsiębiorstwa w Polsce nie mogą działać w sposób nietransparentny.

Kto sporządza bazy firm? Baza firm i jej pozyskiwanie

Można zapytać – komu chce się gromadzić i opracowywać tego typu bazy firm? Rozwój przedsiębiorczości oraz przeniesienie aktywności komercyjnej do sieci sprawiło, że nawał informacji stał się zbyt wielki. Stąd pojawiło się zapotrzebowanie na bazy danych, w tym baz firm. Zajmują się tym specjalne firmy, które następnie chętnie efekty swoich prac odsprzedają. Istnieje między nimi konkurencja – bazy danych różnią się od siebie ceną, ilością szczegółów albo jakością dodatkowego oprogramowania. Bywa, że bazują wyłącznie na tym, co przeczytają w ogólnodostępnych rejestrach. A innym razem przeprowadzają wywiad telefoniczny. Oczywiście z zachowaniem przepisów RODO.

Kupowanie bazy firm – Czy warto kupić bazę firm?

Czemu w zasadzie zakładając nową firmę, w ogóle powinieneś interesować się kupnem bazy firm? Przedsiębiorstw w Polsce jest około dwóch milionów. Znalezienie na piechotę pierwszych kontrahentów, zwłaszcza takich, którzy chcieliby współpracować na stałe, byłoby drogą przez mękę. Kupując bazę firm, otrzymujesz nie tylko stertę informacji, ale i wygodny program z silnikiem do wyszukiwania. W ten sposób szybko zyskasz kontakty, dane na temat obrotów, zysków, lokalizacje, klasyfikację PKD, liczbę osób zatrudnionych, rodzaj osobowości prawnej i obszar działania. To znacząco ułatwi listę pierwszych klientów, do których możesz kierować swoją ofertę. Firmy, które sprzedają takie bazy, stale je aktualizują i uzupełniają o nowo powstałe przedsiębiorstwa.

Jak dobrać odpowiednią dla swojej firmy bazę firm?

Nie musisz kupować informacji o wszystkich przedsiębiorstwach w Polsce. Wystarczy Ci baza firm odpowiednia dla Twoich potrzeb. Przede wszystkim interesować będą Cię przecież ci potencjalni kontrahenci, którzy zainteresowani są Twoimi usługami. Możesz zamówić bazy danych firm, które łączy na przykład wspólna branża, typ usług albo struktura zatrudnienia. Zyskujesz czas i szybciej możesz znaleźć potencjalnych klientów albo współpracowników.

Na co uważać przy kupowaniu bazy firm?

Czy jednak mogą być jakieś haczyki? Niektóre firmy idą na skróty i pozyskują dane w sposób nielegalny. Jeśli wejdziesz w posiadanie takowych, mogą być problemy. Dlatego ważne, abyś kupował od sprawdzonych dostawców baz firm. Zapytaj o potwierdzenie adresów w modelu double opt-in. Firma powinna odpowiedzieć Ci skąd i jaką metodologią pozyskiwała adresy oraz czy usuwa te nieaktywne i nieaktualne. Kupowanie legalnych baz danych nie tylko sprawia, że jesteś bezpieczny, ale i zapewnia lepsze wyniki.

zamów bazę danych

Zobacz także referencje naszych klientów