Blog

Korzyści zlecenia wysyłki mailingu firmie zewnętrznej

Korzyści zlecenia wysyłki mailingu firmie zewnętrznej

Spis treści
1. Mailing jest w dzisiejszych czasach bardzo potrzebny
2. Błędy w mailingu, których unikniesz zlecając go firmie
2.1. Mailing powinien zachęcać do zakupu produktu
3. Mailing, czyli o czym pisać do klienta?
4. Samodzielny marketing, a profesjonalna firma
4.1. Profesjonalizm daje większą ilość klientów


Firma to nie tylko ładne logo i produkty. Działania marketingowe pozwalają rozwijać firmę i docierać do większej liczby klientów. Jak poradzić sobie z mailingiem i czy warto brać go na swoje barki? Dlaczego zlecenie mailingu profesjonalnej firmie jest lepsze? Czy takie usługi są drogie?

Mailing jest w dzisiejszych czasach bardzo potrzebny

Pozyskiwanie klientów w dobie Internetu jest łatwe, ale i nieco skomplikowane. Mailing wymaga dokładnego przemyślenia wszystkich szczegółów. Treści, zdjęć, grafik, a także prawa. Samodzielny i źle wykonany mailing może być przyczyną zniechęcenia klientów do firmy. W tym artykule omówimy korzyści, jakie płyną ze zlecenia mailingu specjalistycznej firmie.

Błędy w mailingu, których unikniesz zlecając go firmie

Mailing wydaje się mało skomplikowany, do czasu aż nie zaczniemy go tworzyć. Wielu osobom wydaje się, że mailing jest codziennym wysyłaniem wiadomości do klientów. Jakie błędy najczęściej popełniamy, który profesjonalna firma unika jak ognia? Pierwszy, częstym błędem są nieodpowiednie treści, które są w złej formie lub nie za dobrze przemyślane mogą wyrządzić dużo szkody.

Mailing powinien zachęcać do zakupu produktu

W mailingu chodzi o przedstawianie firmy w dobrym świetle, podkreślanie ważnych wartości dla firmy. W dzisiejszych czasach klienci są świadomi i takich firm oczekują. Profesjonalny mailing z pewnością takie rzeczy uwypukli i podkreśli. Najbardziej popularnym błędem jest jednak brak znajomości prawa. Warto wiedzieć, że na mailing osoba musi wyrazić zgodę. Jasno i wyraźnie trzeba zapytać swoich klientów, czy wyrażają zgodę na otrzymywanie wiadomości. Wiadomości związanych z marketingiem.

Mailing, czyli o czym pisać do klienta?

Profesjonalny mailing to przemyślane treści. Co można zamieścić w mailingu? Jakie informacje będą dla klienta istotne? W mailingu można zawierać informacje o:

  • nowych produktach i dostawach
  • promocjach
  • kampaniach
  • konkursach
  • wyprzedażach

Profesjonalna firma mailingowa dokładnie bada potrzeby klienta przed stworzeniem konkretnych treści. Klient musi otrzymywać konkretne informacje, które będą mu przydatne. Mailing to również kody rabatowe i oferty specjalne dla nowych i stałych klientów. Profesjonalne wysyłanie takich maili, wymaga ogromnej wiedzy. Warto powierzyć takie zadanie specjalistom.

Samodzielny marketing, a profesjonalna firma

Korzyści z mailingu są ogromne. Unikanie podstawowych błędów, pozwoli na dobre i pozytywne dla firmy działania. Marketing wykonywany samodzielnie, często zabiera klientów. Brak zgody na przetwarzanie danych klienta może skończyć się ogromnymi karami dla przedsiębiorcy. Prawo wymaga wyraźnej zgody na takie działania i wykorzystywanie danych. Sposób pisania treści jest równie ważny:

  • poprawność językowa,
  • odpowiedni dobór słów,
  • podkreślenie zalet marki.

Profesjonalne firmy zwracają na to uwagę. Samodzielny mailing zwykle skupia się wyłącznie na treści, która niekoniecznie jest poprawna.

Profesjonalizm daje większą ilość klientów

Klient traktowany dobrze, profesjonalnie, chętnie wraca po kolejne zakupy. Dbanie o klienta to nie tylko ładne zapakowanie produktu. Mailing wykonywany przez profesjonalną firmę niesie za sobą ogromne korzyści. Większą ilość klientów — klienci chętnie wracają do sklepu, a także polecają miejsce, na którym mogą polegać. Korzystanie z profesjonalistów to idealna usługa dla firm, którym zależy na dobrych opiniach konsumentów. Mailing nie jest łatwym zadaniem. Warto oddać go w doświadczone i profesjonalne ręce.

Joanna Kwiatkowska
Specjalista ds. Public Relations, Infobrokering.pl

InfoBrokering na Facebook-u

zamów bazę danych

Zobacz także referencje naszych klientów