Bazy nowych firm - wyszukaj nowych kontrahentów, zaktualizuj starą bazę

szukamy nowych kontrahentów

Spis treści
1) Nie daj się złapać w pułapkę, w którą wpadają inne przedsiębiorstwa.
2) Gdzie szukać nowych kontrahentów i partnerów?
3) Wyszukaj nowych kontrahentów w bazie nowych firm i zaktualizuj swoje kontakty!
4) Zaktualizuj bazę, skorzystaj z usług profesjonalistów


Odwieczne pytanie przedsiębiorcy: jak znaleźć nowych kontrahentów? Jak do nich dotrzeć? Na rynku znajdziemy dziś wiele książek i publikacji, które podają nam gotowy przepis na sukces. Księgarniane półki uginają się pod ciężarem obszernych poradników mówiących, jak mądrze zarządzać firmą. I choć na papierze wszystko wygląda tak pięknie i kolorowo, rzeczywistość okazuje się potem zupełnie inna. Wiele osób zakładając biznes, nastawia się na sukces… I słusznie! Trzeba jednak pamiętać, że nic w życiu nie przychodzi samo. Nie wystarczy wejść na rynek, znaleźć kilku klientów i oczekiwać, że następni przyjdą sami. A jeśli nie przyjdą? Firma musi się nieustannie rozwijać i docierać do nowych kontrahentów, gdzie ich szukać? Skończyły Ci się pomysły? Skorzystaj z naszych usług!

Nie daj się złapać w pułapkę, w którą wpadają inne przedsiębiorstwa.

Na początku wszyscy działamy bardzo podobnie. Ruszając z biznesem, pierwsze kroki kierujemy w stronę naszych bliskich. Mamy nadzieję, że ktoś skorzysta z naszych usług, zostanie na dłużej i poleci znajomym. Potem skupiamy się na najbliższym otoczeniu, przenosimy się do sieci, działamy intensywnie i z pełnym zaangażowaniem. To zwykle wystarcza, aby nasza baza klientów zaczęła się szybko rozrastać. Jednak w pewnym momencie lawina zwalnia i staje w miejscu. Czy mamy powody do obaw? Jest przecież stabilnie, biznes się kręci, a my mamy tyle kontaktów, że klientów na pewno nie zabraknie… i przestajemy ich dalej szukać.

Na dłuższą metę to jednak nie wystarcza. Nadchodzi moment, kiedy znów trzeba wziąć sprawy we własne ręce, wyjść do ludzi i zacząć sprzedawać. Planując działania, wracamy do naszej bazy klientów i okazuje się, że spora część kontaktów jest już nieaktualna… Trzeba zaczynać niemal od początku, ale gdzie szukać nowych kontrahentów, skoro nasze źródło już dawno wyschło?

Gdzie szukać nowych kontrahentów i partnerów?

Sukces Twojej firmy zależy od zminimalizowania kosztów i zwiększania sprzedaży. Aby firma zdobyła naprawdę silną pozycję na rynku, nieustannie trzeba docierać do nowych klientów. To główna rzecz, na której powinieneś się skupić i nad nią regularnie pracować. Cyklicznie wykonuj te same zadania – szukaj nowych kontrahentów, docierając coraz dalej i coraz szerzej… Pamiętaj, że każdego roku na rynek wychodzi tysiące nowych firm, które będą zainteresowane Twoją usługą lub produktem. Co musisz zrobić? Dotrzeć do nich przed Twoją konkurencją, która nigdy nie śpi… i wykorzysta każdą chwilę nieuwagi. Aby uzyskać przewagę na rynku, musisz znaleźć nowego kontrahenta i jako pierwszy skierować do niego swoją ofertę. Trzymaj więc rękę na pulsie i bądź na bieżąco!

Wyszukaj nowych kontrahentów w bazie nowych firm i zaktualizuj swoje kontakty!

Z pomocą przychodzi tu jedno z najważniejszych narzędzi biznesowych. Baza nowych firm pozwoli Ci poznać rynek i znaleźć nowe przedsiębiorstwa zainteresowane współpracą. Poszerzysz w ten sposób grupę klientów i dotrzesz z ofertą wszędzie tam, gdzie naprawdę warto. Regularna aktualizacja bazy pozwoli mieć aktualny obraz rynku, budować trwałe relacje z klientem i zawsze być kilka kroków przed konkurencją. Szybko namierzysz nowego klienta i zyskasz przewagę.

Zaktualizuj bazę, skorzystaj z usług profesjonalistów

Stworzenie bazy nowy firm warto zlecić specjalistom, gdyż tylko wtedy będziesz mieć pewność, że wszystkie dane są zweryfikowane i aktualne. Brokerzy informacji, którzy profesjonalnie zajmują się przygotowywaniem baz danych, znają metody, dzięki którym potrafią dotrzeć do trudno dostępnych informacji. Profesjonaliści przeprowadzą dokładną selekcję zgromadzonych danych i wybiorą tylko te, które będą dla Ciebie istotne. Co jednak najważniejsze oprócz podstawowych danych teleadresowych otrzymasz też bardziej szczegółowe informacje na temat nowo powstałych firm. Rzetelnie prowadzona i aktualizowana baza danych, pomoże Ci pozyskać nowych klientów i sprawnie zarządzać firmą. Stworzysz idealną propozycję dla nowego kontrahenta i nawiążesz wiele pozytywnych relacji biznesowych. Baza danych to niezwykle pomocne narzędzie – To podstawa, fundament i szkielet każdej firmy, ale pod warunkiem, że jest aktualna…

Joanna Kwiatkowska
Specjalista ds. Public Relations, Infobrokering.pl

InfoBrokering na Facebook-u

zamów bazę danych

Zobacz także referencje naszych klientów