Jak nawiązywać kontakty z firmami z zagranicy?

Jak nawiązywać kontakty z firmami z zagranicy?

Spis treści
1. Jakie są sposoby na nawiązanie kontaktów biznesowych z zagranicą?
2. Jak skutecznie szukać zagranicznych partnerów biznesowych dzięki bazie danych?
3. Skąd wziąć bazę firm zagranicznych?


Przedsiębiorcy, którzy planują wprowadzić swój biznes na rynki zagraniczne, muszą zdawać sobie sprawę z konieczności nawiązywania kontaktów z firmami z innych krajów. Bez współpracy z zagranicznymi partnerami, osiągnięcie sukcesu na międzynarodowym rynku może okazać się trudne, a nawet niemożliwe. W jaki sposób skutecznie docierać do przedsiębiorców z zagranicy?

Jakie są sposoby na nawiązanie kontaktów biznesowych z zagranicą?

Istnieje wiele sposobów na nawiązywanie kontaktów z zagranicznymi firmami. Jednym z nich jest udział w międzynarodowych targach i konferencjach, dzięki czemu można:

 • potkać przedstawicieli firm z różnych krajów,
 • pozyskać nowe kontakty biznesowe,
 • a także zaprezentować swoją ofertę na międzynarodowym rynku.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że jest to metoda czasochłonna i wymaga dość dużych nakładów finansowych. Kolejny popularny sposób to korzystanie z internetowych narzędzi przeznaczonych do nawiązywania kontaktów. Współcześnie większość firm posiada konta w mediach społecznościowych, a także własne strony internetowe, co umożliwia łatwe dotarcie do zagranicznych przedsiębiorstw potencjalnie zainteresowanych współpracą. Sprawne wyszukiwanie informacji biznesowych w internecie wymaga jednak znajomości odpowiednich narzędzi i katalogów. Jest to również proces czasochłonny. Problem ten można rozwiązać korzystając z opcji zakupu bazy firm zagranicznych od firmy, która zajmuje się legalnym pozyskiwaniem informacji. Baza firm zawiera kontakt uporządkowane i wyselekcjonowane zgodnie z oczekiwaniami przedsiębiorcy.

Jak skutecznie szukać zagranicznych partnerów biznesowych dzięki bazie danych?

Biznesowe bazy firm stanowią bardzo ważne narzędzie dla pozyskiwania zagranicznych partnerów biznesowych. Aby kupić bazę dopasowaną do swoich oczekiwań, najpierw należy określić cele biznesowe, które przedsiębiorca chciałby osiągnąć. W zależności od założeń, warto skupić się na innych aspektach poszukiwania. Wybierając ofertę, warto skoncentrować się na bazach, które skupiają firmy z branży lub rynku, na którym działa nasza firma. Kolejnym krokiem jest wyszukiwanie potencjalnych partnerów. W bazach danych można szukać według różnych kryteriów, takich jak m.in.:

 • branża, 
 • adres, zatrudnienie,
 • dane kontaktowe,
 • osoba decyzyjna,
 • profil działalności.

Sprawdź, jakie dane możesz pozyskać w ramach naszej usługi:

 • Baza firm zagranicznych
 • Po znalezieniu potencjalnych partnerów, warto dokładnie przebadać ich ofertę, specyfikę działalności oraz referencje. Powinniśmy także dokładnie przeanalizować, czy taki partner będzie dla nas odpowiedni, czy spełnia nasze wymagania i czy możemy mu zaproponować coś wartościowego. Następnie można nawiązać kontakt z wybranymi przedsiębiorcami poprzez numer telefonu lub adres e-mail podany w bazie bądź poprzez bezpośrednie spotkanie.

  Skąd wziąć bazę firm zagranicznych?

  Bazy firmy z zagranicy warto pozyskiwać bezpośrednio od firm infobrokerskich, które zajmują się gromadzeniem informacji z legalnych źródeł. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie kontakty pozyskane zostały zgodnie z RODO i przepisami prawa. Tego rodzaju przedsiębiorstwa gwarantują również udostępnienie katalogu w czytelnej formie. Dane zawarte w takich bazach są także na bieżąco aktualizowane.

  zamów bazę danych

  Zobacz także referencje naszych klientów