Jak sprawdzić PKD firmy po NIP?

Jak sprawdzić PKD firmy po NIP?

Spis treści
1. Czy znalezienie takich danych jak PKD jest skomplikowane?
2. Jak sprawdzić NIP firmy
2.1. Sprawdzanie numeru NIP z pomocą PESEL
2.2. NIP firmy — jak szybko go sprawdzić?
3. Jak znaleźć PKD konkretnej firmy?
3.1. Dlaczego warto sprawdzić PKD firmy?

Prowadzenie własnej firmy to wymagające zadanie. Przedsiębiorca ma wiele obowiązków, których niedopełnienie może mieć poważne konsekwencje natury prawnej. Opłacenie ZUS-u, wystawianie faktur, a także zarejestrowanie firmy i uzyskanie numeru NIP.

Czy znalezienie takich danych jak PKD jest skomplikowane?

Wejdź na stronę ceidg.gov.pl w zakładkę "Znajdź przedsiębiorcę" i wpisz wszystkie, potrzebne informacje. W kilka chwil uporasz się z tym zadaniem. Wyszukiwanie numeru NIP jest bardzo proste. Nie trzeba do tego specjalnych danych czy opłat. Ważne jest jeszcze to, że PKD sprawdza się z pomocą NIP. W tym artykule dowiesz się dokładnie jak to zrobić!

Jak sprawdzić NIP firmy

Numer identyfikacji podatkowej (NIP) składa się z dziesięciu cyfr. Nadawana jest wszystkim przedsiębiorstwom w Polsce. Co to znaczy? Dzięki takim danym każda firma jest do zweryfikowania. Można sprawdzić jej adres, właściciela, numer kontaktowy i wiele innych informacji. NIP otrzymuje się po złożeniu odpowiedniego wniosku. Jak sprawdzić NIP, kiedy mamy mało informacji o firmie? Nie jest to tak skomplikowane, jak może się wydawać.

Sprawdzanie numeru NIP z pomocą PESEL

Czym w ogóle jest pesel? Skrót oznacza dokładnie Elektroniczny System Ewidencji Ludności. W numerze PESEL znajdują się różne, zakodowane informacje. Na przykład data urodzenia. Wiele osób próbując znaleźć NIP danej firmy, szuka okienka do wpisania numeru PESEL. Jeśli mamy do czynienia z osobą prywatną, takie działanie jest niemożliwe. Ponadto, osoby prywatne nie muszą posiadać NIP. Taki obowiązek mają jedynie firmy.

NIP firmy — jak szybko go sprawdzić?

NIP wybranej firmy jak najbardziej da się znaleźć. W tym celu trzeba wejść na stronę internetową CEiDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Na stronie znajduje się formularz, który trzeba uzupełnić. W formularzu należy wpisać między innymi, takie dane jak:

 • numer KRS
 • województwo
 • ulica
 • REGON
 • nazwa firmy
 • nazwisko
 • powiat

Nie trzeba wypełniać wszystkich okienek, wystarczy jedno. Większa liczba informacji pozwoli na lepsze wyszukanie konkretnej firmy.

Jak znaleźć PKD konkretnej firmy?

Najczęściej wyszukuje się PKD firmy, używając numeru NIP. Stroną internetową, na której można sprawdzić, takie informacje jest prod.ceidg.gov.pl. Analiza kodów PKD jest następstwem wpisania konkretnego numeru NIP. Nie trzeba się nigdzie rejestrować, wysyłać wiadomości czy pisać wniosków. Z takich informacji może skorzystać każdy. Co zrobić, kiedy już znajdziemy się na podanej stronie? Oto krótka instrukcja:

 • Kliknij wyszukiwanie przedsiębiorcy (zakładka),
 • dokładnie wpisz wszystkie informacje (nie muszą być wszystkie),
 • uruchom wyszukiwanie,
 • kliknij konkretną firmę.

Gotowe! Wszystkie informacje pojawiają się na stronie.

Dlaczego warto sprawdzić PKD firmy?

PKD to wiele informacji o firmie, ale i przedsiębiorcy. Sprawdzając takie informacje, można uniknąć na przykład oszustwa. Coraz częściej pojawiają się w Internecie oszuści, działający w sklepach internetowych. Sklepy te wyglądają bardzo wiarygodnie, posiadają wszystkie ważne dane. Badania pokazują, że coraz więcej ludzi sprawdza autentyczność różnych firm. Warto sprawdzać nowe sklepy, pojawiające się na rynku miejsca, które nie posiadają ocen i opinii w Internecie. Wyszukiwanie takich informacji jest bardzo ważnym elementem pracy, współpracy oraz życia codziennego. Informacje znalezione na stronie, mogą uchronić przed nieciekawymi sytuacjami, mogącymi mieć bardzo różny finał.


Infobrokering dostarcza bazy firm, w których znajdziesz aktualne kody PKD. Pozwoli Ci to na łatwą i szybką weryfikację przedsiębiorstwa. PKD wpisane w rejestr nie zawsze jednak odzwierciedlają rzeczywisty charakter działalności, co również uwzględniliśmy w naszej bazie, tworząc własną klasyfikację branżową. Dane na temat branż zawierają faktyczne główne obszary działania danej firmy.

Sprawdź próbkę naszej bazy firm polskich, aby się o tym przekonać.

Jeśli nasza oferta Cię zainteresowała, złóż zapytanie.Jak możemy Ci pomóc?


Wypełnij formularz i wskaż potrzeby Twojej firmy, a my przygotujemy dopasowane rozwiązanie i ofertę.

Jaką ofertę mamy przygotować ?

Interesujący Cię zakres danychNiniejsze dane będą przetwarzanie wyłącznie na potrzeby kontaktu i przygotowania odpowiedzi na otrzymane zapytanie. Administratorem danych jest Infobrokering z siedzibą w Gdańsku. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

zamów bazę danych

Zobacz także referencje naszych klientów