Marketing internetowy to szansa na promocję Twojej firmy

Marketing internetowy - promocję Twojej firmy

Spis treści:
1) Dlaczego musisz być widoczny w internecie?
2) Baza danych to przydatne narzędzie marketingowe!
3) Od czego zacząć? Najskuteczniejsze sposoby na marketing internetowy
3.1) Strona internetowa
3.2) Obecność na portalach branżowych i social mediach
3.3) Współpraca z blogerami, influencerami
4) Warto skorzystać z pomocy specjalistów!


W biznesie najważniejsze jest to, aby minimalizować koszty i zwiększać sprzedaż. Bez względu na miesięczne obroty trzeba bowiem opłacić składki, czynsz, rachunki, czy wypłacić pensję pracownikom. Małe firmy, które liczą się z każdym groszem, nie mogą pozwolić sobie na duże i kosztowne działania marketingowe, gdyż ich budżet jest bardzo ograniczony. Muszą prowadzić przemyślane działania i wybierać najskuteczniejsze metody. Jednym z najlepszych miejsc do promocji jest oczywiście Internet. Marketing internetowy to najlepsza szansa na promocję i pozyskiwanie nowych klientów.

Dlaczego musisz być widoczny w internecie?

Wszyscy dziś korzystamy z Internetu! Liczba internautów rośnie z roku na rok. W Internecie sprawdzamy dziś wszystko – codzienne newsy i wydarzenia, informacje o produktach i usługach, słuchamy muzyki i robimy zakupy! Internet jest więc doskonałym miejscem do promocji biznesu, bez względu na to, czy dopiero zaczynasz działalność, czy masz już stabilną pozycję na rynku. W dzisiejszych czasach firma, która nie ma strony w Internecie, praktycznie nie istnieje. Trzeba się reklamować na różnych kanałach, ale przede wszystkim w sieci. Jest to najlepszy i jeden z najtańszych sposobów! Jeśli chcesz prowadzić skuteczny i dochodowy biznes, zdobądź klienta przez Internet. W tym pomoże Ci marketing internetowy.

Baza danych to przydatne narzędzie marketingowe!

Warto na początek zlecić profesjonalistom stworzenie bazy danych firm i agencji, które mogłyby Ci pomóc w marketingu internetowym. Wyspecjalizowani brokerzy informacji z Infobrokering znają skuteczne sposoby, by dotrzeć do najcenniejszych informacji. Ponadto przeprowadzą staranną selekcję i wybiorą tylko te firmy, które będą dla Ciebie najbardziej pomocne. Otrzymasz bazę zawierającą najważniejsze informacje, takie jak dane adresowe, kontakt do osób decyzyjnych, dokładną branżę i specjalizację. Zgromadzone dane będą dokładnie sprawdzone i aktualne! Baza danych to niezwykle pomocne dla biznesu narzędzie. Nie będziesz tracić czasu na żmudne szukanie informacji w Internecie i przedzieranie się przez masę nieaktualnych danych! Pamiętaj – Czas to pieniądz! Promocja biznesu w Internecie może przynieść Ci wielu klientów! Nie czekaj, skorzystaj z pomocy specjalistów i pojaw się w Internecie przed konkurencją!

Od czego zacząć? Najskuteczniejsze sposoby na marketing internetowy

W dobie Internetu i social mediów marketing internetowy coraz bardziej rośnie w siłę, a sposobów na promowanie firmy jest naprawdę dużo.

Strona internetowa

Ciężko będzie zacząć jakiekolwiek działania bez wirtualnej wizytówki, jaką jest strona www. Firma musi posiadać swoją stronę internetową, ale samo jej wykonanie to nie wszystko. Nie warto oszczędzać na darmowych szablonach i samodzielnym zaprojektowaniu witryny, zwłaszcza jeśli nie znasz specjalistycznego języka Internetu. Trzeba zadbać o dobrą treść i o to, aby strona była widoczna. Trzeba ją dobrze wypromować. To daje szansę na większą sprzedaż. Warto zainwestować w pozycjonowanie SEO, które zwiększy widoczność strony w wynikach wyszukiwania, ponieważ dobrze zoptymalizowana witryna może przynieść ogromne korzyści! Strona internetowa jest też przeważnie pierwszym miejscem, gdzie trafi Twój klient, więc musi być spójna z rodzajem działalności, przejrzysta i schludna. Warto zainwestować w wygląd – pasujące kolory, czytelna czcionka i dobra grafika to elementy, które zachęcą użytkownika do zapoznania się z ofertą. Niemniej ważny jest czytelny interfejs i proste menu, aby klient mógł szybko znaleźć to, czego szuka. Pamiętaj, że ludzie korzystają z zakupów przez Internet, aby zaoszczędzić czas, dlatego im krótsza droga do podstrony docelowej, tym lepiej!

Obecność na portalach branżowych i social mediach

Warto promować się także na portalach branżowych i portalach społecznościowych. Wybierz kilka najpopularniejszych serwisów i uzupełnij swój profil firmowy, pamiętając o danych adresowych i linku do strony internetowej. Media społecznościowe są dziś bardzo popularnym miejscem do promocji i nawiązywania relacji z klientami! To pewnego rodzaju wizytówka firmy, dlatego warto stworzyć oryginalny profil i udostępniać ciekawą zawartość, która przyciągnie uwagę. Ważne jest jednak, aby umieć zarządzać tymi kanałami. Prowadzenie strony na Facebooku czy Instagramie nie jest proste! Trzeba zaangażować użytkowników i zbudować społeczność, a to wymaga pracy, pomysłowości i systematyczności.

Współpraca z blogerami, influencerami

Duży wpływ na społeczeństwo mają też osoby, które udzielają się i aktywnie działają w Internecie – piszą blogi, prowadzą kanał na YouTube, profil na Facebooku i Instagramie. Niektórzy “e-celebryci” mają liczne grono obserwatorów, więc warto nawiązać z nimi współpracę. Również blogerzy, którzy znani są w węższym gronie, konkretnej dziedziny mogą przynieść duże korzyści w dużo niższej cenie, niż za reklamę w telewizji, na którą i tak rzadko zwraca się uwagę…

Warto skorzystać z pomocy specjalistów!

Marketing internetowy to zestaw wielu narzędzi i metod do promowania firmy. Obejmuje on szerszy zakres niż tradycyjny marketing. SEO, SEM, content marketing, reklamy Google Ads, Facebook Ads, newsletter… jest tego bardzo dużo! Zakres działań marketingu internetowego jest bardzo obszerny, a warto korzystać z wielu obszarów jednocześnie. Jesteśmy tylko ludźmi i nikt z nas nie może znać się na tym wszystkim… Dlatego do wielu z tych działań potrzeba doświadczonych specjalistów.

Przedsiębiorcy często liczą każdą złotówkę wydaną na marketing i jest to oczywiście rozsądne, ponieważ optymalizacja kosztów ma duże znaczenie dla małego biznesu. Jednak inwestycja w marketing internetowy nie są to pieniądze wyrzucone w błoto. Często jest to jednorazowa inwestycja, która wystarczy na długie lata! Stworzenie rozpoznawalnej marki to część drogi do sukcesu. Warto podjąć współpracę z agencją SEO, blogerem, który poleci i wypromuje Twoją markę, freelancerem, który zaprojektuje stronę internetową, czy copywriterem, który zadba o wartościowe treści na Twojej stronie.

Zobacz także referencje naszych klientów