Baza lekarzy
Wedle wielu źródeł, w Polsce liczba lekarzy nieznacznie rośnie, jednakże sytuacja zdecydowanie poprawia się, w porównaniu do ostatnich lat, dlatego też nasza baza lekarzy stale rośnie oraz jest aktualizowana o najnowsze dane teleadresowe.

Lekarzem w Polsce zostaje się, kończąc sześcioletnie studia wyższe uczelni medycznej. Dyplom ten jest postrzegany równorzędnie z dyplomem magisterskim. Bazy lekarzy zawierają lekarzy o wszystkich specjalizacjach, np. alergologów, chirurgów, dermatologów, geriatrów, kardiologów itp.

W Polsce jest wiele bardzo dobrych uczelni medycznych w Polsce, między innymi w Warszawie, Białymstoku, Gdańsku czy Łodzi. W 2018 roku stworzono ranking najlepszych uczelni medycznych w Polsce, gdzie wedle tego rankingu, najlepszą uczelnią medyczną w Polsce jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Jak podaje Naczelna Izba Lekarska w Polsce zawód lekarza wykonuje na ten moment prawie 173 tysiące osób wedle ich bazy lekarzy. W przekroju tej grupy społecznej wyraźnie przeważają kobiety. Zauważyć daje się również, iż dominują osoby w wieku powyżej 50 lat. Nasza baza lekarzy zawiera dane teleadresowe do ponad 47 tysięcy placówek medycznych oraz indywidualnych praktyk lekarskich.

Baza lekarzy zawiera prawie wszystkie adresy lekarzy zarejestrowanych i praktykujących w Polsce, zarówno praktyki indywidualne, jak i placówki medyczne. Wedle bazy lekarzy różnych źródeł, dowiedzieć się możemy, że najpopularniejszymi specjalizacjami lekarskimi, wyszukiwanymi w internecie jest m.in. dermatologia, gastrologia, neurologia, ortopedia, rehabilitacja, czy endokrynologia.

Bazy lekarzy przeznaczone są dla firm działających w branży medycznej, producentów środków farmaceutycznych lub innych podmiotów chętnych do nawiązania współpracy B2B z lekarzami.

Jak wykorzystać bazy danych lekarzy?

Podstawowe założenie związane ze stworzeniem bazy danych dotyczy tego, by w krótkim czasie dotrzeć do potencjalnych klientów i odbiorców usług.

Bazy danych lekarzy mogą zawierać mniej lub bardziej szczegółowe dane. Najbardziej będą się tym interesować różnego rodzaju firmy farmaceutyczne, producenci sprzętu medycznego i inne instytucje związane z rynkiem medycznym.

Czego można się dowiedzieć?

Baza lekarzy w Polsce pozwoli nie tylko zorientować się, gdzie pracują lekarze, czy mają prywatną praktykę, czy w publicznych placówkach. To również informacja na temat specjalizacji, a to z kolei pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu. Należy podejść do niej dokładnie w taki sam sposób jak w przypadku baz danych z innych branż. Zastosowanie informacji, jakie się w nich znajdą, będzie bardzo podobne.

Bazy danych nie trzeba robić samodzielnie

Nic nie stoi na przeszkodzie, by baza danych lekarzy powstawała powoli. Można ją tworzyć samodzielnie. Jednak bardzo wydłuża się czas. Trzeba dotrzeć do lekarzy, znaleźć numer telefonu, adres miejsca pracy, stronę internetową itd. A kiedy chodzi o produkty medyczne i rewolucyjne odkrycia, liczy się szybkość reakcji. Dlatego też wiele firm i koncernów farmaceutycznych wie, że baza lekarzy NFZ i przyjmujących prywatnie korzystniej postawić na współpracę z zewnętrzną instytucją i zakupić gotową bazę.

Baza danych lekarzy – przykłady zastosowania

Obecnie z gotowych baz korzysta wiele firm, które następnie chcą przeprowadzić duże akcje marketingowe i znaleźć partnerów. Ogólnopolska baza lekarzy może być wykorzystana w tym samym celu. W bardzo prosty sposób można przeanalizować, gdzie będzie największe zainteresowanie produktami. Baza danych lekarzy, którą przygotuje się rzetelnie, może być cenną wskazówką, który kierunek rozwoju należy obrać. Będzie też widać, jak wielu medyków może potrzebować informacji na temat danego leku, czy produktu. Jeśli natomiast jest się producentem lub dystrybutorem różnego rodzaju sprzętów i lekarskich akcesoriów, spis lekarzy, którzy mają prywatne praktyki, a tym samym intensywnie inwestujący w swoje miejsce pracy, będzie nieoceniony.

Lista baz danych firm polskich:

Logo Klienci