Bazy danych firm a jednoosobowa działalność

Bazy danych firm a jednoosobowa działalność

Spis treści
1. Bazy danych a Nowy Polski Ład
2. Jakie są korzyści z posiadania bazy danych w zmieniającym się otoczeniu biznesowym?
3. Dlaczego warto korzystać z marketingu baz danych, aby pozyskać nowych klientów?
4. Czym jest marketing baz danych?


Bazy danych stały się integralną częścią korporacyjnych krajobrazów IT, ale i jednoosobowych działalności. Wszędzie tam, gdzie używane są aplikacje i uzyskuje się dostęp do wspólnej, zintegrowanej bazy danych, odgrywają one ważną rolę – nawet jeśli sam prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, ale masz pracowników, czy pracujesz z różnymi klientami, czy kontrahentami on-line. Nowy Polski Ład wprowadził wiele zmian – niektóre firmy przekształcają się – a bazy danych należy wtedy uaktualnić.

Bazy danych a Nowy Polski Ład

W tradycyjnym przetwarzaniu danych opracowano specjalne formaty plików i systemy dla aplikacji, które mogły być przetwarzane tylko przez odpowiednie programy. Doprowadziło to do ścisłego powiązania programu i danych. Przeniesienie do innych programów było możliwe tylko ręcznie lub przy dużym wysiłku.

Baza danych, które możesz u nas kupić umożliwiają stałe, centralne przechowywanie danych i można nimi samodzielnie zarządzać. Dzięki temu możesz zmieniać i uaktualniać potrzebne informacje wraz z zachodzącymi zmianami u Twoich kontrahentów czy klientów.

Jakie są korzyści z posiadania bazy danych w zmieniającym się otoczeniu biznesowym?

Co sprawia, że baza danych jest o wiele lepsza niż lista informacji? Oto niektóre z zalet naszych baz danych:

  • można z łatwością obsługiwać je w wielu użytkowników,
  • są bardzo wiarygodne, ponieważ dokładnie przechowują informacje,
  • unikają dublowania i zapisywania zbędnych informacji,
  • przetwarzają informacje w potężny i interesujący sposób,
  • mogą przetwarzać ogromne ilości danych.

Nawet jeśli nie musisz (jeszcze) samodzielnie przetwarzać ogromnych ilości informacji, bazy danych są nadal przydatne w przypadku nawet mniejszych firm. Dzięki możliwości obsługi tak dużej ilości danych, dobrze przemyślana i zaprojektowana baza danych może służyć Ci przez wiele lat, gdy rośnie ona wraz z Tobą i Twoją firmą.

Możesz wykreślać i dopisywać od niej kontakty, potencjalnych klientów i rozwijać swój biznes również ze zmianami, jakie wprowadza Nowy Polski Ład.

Dlaczego warto korzystać z marketingu baz danych, aby pozyskać nowych klientów?

Jeśli chcesz sprzedawać, musisz znać swoich klientów. Posiadanie informacji o klientach – bazy danych – jest obecnie uważane za podstawę zarządzania relacjami w firmach i jednoosobowej działalności gospodarczej. Baza danych to narzędzie, które pomaga w realizacji procesów relacji z klientem, a tym samym efektywnego zorientowania na klienta.

Czym jest marketing baz danych?

Umożliwia marketerom opracowywanie i wdrażanie dostosowanych programów i strategii marketingowych do zmieniających się zasad funkcjonowania wielu firm w związku z Nowym Polskim Ładem. Dzięki opracowaniu danych masowych można zoptymalizować i zautomatyzować procesy biznesowe i procesy decyzyjne.

Dane masowe, często nazywane także big data, są przetwarzane w bazach danych, dalej rozwijane w inteligentne dane i utrzymywane. Dane, które umożliwiają ukierunkowane analizy, a tym samym marketing bezpośredni zorientowany na grupę docelową. Zainwestuj w bazy danych i zobacz jak Twoja firma może się rozwijać!

zamów bazę danych

Zobacz także referencje naszych klientów