Jakiej bazy firm potrzebuje firma budowlana?

Jakiej bazy firm potrzebuje firma budowlana?

Spis treści
1. Bazy danych dla firm budowlanych – bazy dla podwykonawców
2. Firma budowlana, baza projektów, firmowa baza danych
2.1. Bazy danych dla konkretnych projektów budowlanych
3. Oprogramowanie i technologia baz danych dla firm budowlanych i możliwość kupienia bazy danych podwykonawców
4. Bazy danych dla firm budowlanych
5. Połącz się z nieodkrytymi firmami budowlanymi na swoim rynku docelowym


Bazy danych dla projektów budowlanych, firm, podwykonawców i nie tylko to ważne instrumenty. Pojawienie się i niezwykle szerokie rozpowszechnienie internetu zaowocowało powstaniem wielu nowych i łatwo dostępnych baz danych m.in. dla firm budowlanych.

Bazy danych dla firm budowlanych – bazy dla podwykonawców

Bazy dla firm budowlanych mogą być:

  • bazami aktualnych i planowanych projektów budowlanych,
  • bazami firm budowlanych lub dostawców,
  • bazami podwykonawców,
  • i nie tylko.

Wielu podwykonawców korzysta z bazy danych projektów budowlanych, aby zobaczyć nadchodzące projekty, w których mogliby uczestniczyć, a wielu wykonawców korzysta z baz danych podwykonawców, aby znaleźć podwykonawców do określonych zadań. Obecnie wiele z tych baz danych jest dostępnych i utrzymywanych w Internecie, a niektóre nawet przypominają marketplace – w którym dwie strony bazy danych (np. wykonawcy i podwykonawcy) ogłaszają się, aby się spotkać i uzyskać obopólne korzyści.

Wszystkie te bazy danych budowlanych pełnią ważną funkcję w tej branży – dostarczają krytycznych informacji i ważnych punktów spotkań dla firm poszukujących pracy, informacji i innych ważnych szczegółów.

Firma budowlana, baza projektów, firmowa baza danych

„Firmowa baza danych” będzie zawierała informacje o pracownikach i podwykonawcach, informacje o projektach, bazy danych zakładów, aktywów i wyposażenia i nie tylko. Te bazy danych poruszają się powoli i powoli się zmieniają i uaktualniają.

Bazy danych dla konkretnych projektów budowlanych

Inne bazy danych budowlanych to bazy danych specyficzne dla projektu. Zawierają dane i informacje z konkretnego projektu, w tym zdjęcia postępów, wyniki dotyczące bezpieczeństwa i jakości i nie tylko. W idealnym przypadku baza danych projektów firmy budowlanej jest wprowadzana do bazy danych firmy w celu ograniczenia podwójnej obsługi i ręcznego wprowadzania danych, ale wiele firm nadal korzysta z bardzo ręcznych baz danych, w tym folderów papierowych lub fizycznych.

Oprogramowanie i technologia baz danych dla firm budowlanych i możliwość kupienia bazy danych podwykonawców

Jednym z najbardziej użytecznych postępów w dziedzinie budowy baz danych w branży jest oprogramowanie i technologia. Narzędzia te ułatwiły budowanie i utrzymywanie dokładnej i niezawodnej bazy danych wszystkich informacji o projekcie i firmie, a także stworzyły proste i łatwe w użyciu interfejsy, z których każdy w firmie budowlanej może korzystać, aby uzyskać dostęp, edytować i manipulować ważnymi informacjami.

Dodatkowo w dzisiejszych czasach nie musisz już szukać informacji – możesz je kupić. Bazy danych lokalnych czy regionalnych lub ogólnokrajowych podwykonawców, lub dostawców mogą być Twoje bez zbędnego wysiłku.

Bazy danych dla firm budowlanych

Excel od wielu lat umożliwia firmom budowlanym tworzenie i przechowywanie wszystkich informacji w wierszach, kolumnach i tabelach, które można następnie edytować, usuwać i aktualizować. Chociaż to oprogramowanie arkusza kalkulacyjnego umożliwiło efektywną organizację i przechowywanie danych, utrzymywało bazę danych oddzielnie od źródła informacji wykorzystywanych na miejscu lub w terenie – takich jak papier, dokumenty Word i pliki PDF. W przypadku firm budowlanych oznacza to, że muszą przenieść większość ważnych informacji o firmie i projekcie do arkusza kalkulacyjnego.

Brzmi to łatwo, ale w rzeczywistości przesyłanie tysięcy arkuszy informacji z setkami tysięcy punktów danych jest bardzo czasochłonne.

Na szczęście nie musisz już na własną rękę szukać informacji o producentach i podwykonawcach – taką bazę możesz po prostu kupić.

Połącz się z nieodkrytymi firmami budowlanymi na swoim rynku docelowym

Zasil swoją sprzedaż i marketing danymi o potencjalnych klientach od firm, które nie wchodzą w zakres LinkedIn, Google lub innych dostawców list leadów. Mapuj brakujące segmenty rynku i docieraj do firm, które trudno znaleźć w internecie.

Zobacz:  >> baza firm budowlanych <<

Joanna Kwiatkowska
Specjalista ds. Public Relations, Infobrokering.pl

InfoBrokering na Facebook-u

zamów bazę danych

Zobacz także referencje naszych klientów