Działasz w rolnictwie? Zobacz jak możesz wykorzystać bazę gospodarstw rolnych

Działasz w rolnictwie? Zobacz jak możesz wykorzystać bazę gospodarstw rolnych

Rolnictwo jest jedną z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki. Gospodarstwa rolne stanowią około 50% powierzchni całego kraju, niestety ich liczba coraz bardziej spada. Rolnictwo jest bowiem zawodem bardzo niedocenianym, stresującym i niepewnym. Dochody rolnika uzależnione są od zmiennych czynników pogodowych, przez co wyniki finansowe często nie odzwierciedlają faktycznego nakładu pracy.

W rolnictwie bardzo często stosuje się strategie i wzorce, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Rządzą przyzwyczajenia i tradycje. Warto jednak pamiętać, że prowadzenie gospodarstwa rolnego to również działalność gospodarcza i biznes! Gospodarstwo jest przedsiębiorstwem, a rolnik jest przedsiębiorcą! Tak właśnie powinniśmy do tego podchodzić!

Rolniku! Zarządzaj swoim gospodarstwem!

Aby firma działała efektywnie i przynosiła zyski, trzeba nią odpowiednio zarządzać. Nie jest to proste. Przedsiębiorcy uczą się przez całe życie – wdrażają nowe strategie działania, wychodzą na nowy rynek, wzmacniają rozwój biznesu na wszelkie sposoby, współpracują… i analizują działalność własnego przedsiębiorstwa. Gromadzenie i analiza danych pomoże Ci tworzyć własne oceny, dostrzegać faktyczną sytuację w Twoim gospodarstwie, sprawnie efektywnie działać oraz otwierać się na nowe inwestycje i współprace. Warto więc korzystać z pomocy zewnętrznych ekspertów i ze wszystkich dostępnych narzędzi biznesowych, które pomagają w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Lepsze zarządzanie może przynieść więcej pieniędzy Twojemu gospodarstwu.

Dlaczego warto korzystać z bazy gospodarstw rolnych?

Baza gospodarstw rolnych jest bardzo pomocna nie tylko dla osób, które nie są bezpośrednio związane z rolnictwem, ale również samym rolnikom! Rolnicy bardzo często nawiązują ze sobą owocne i długotrwałe współprace. W czym pomoże Ci taka baza?

W bazie danych znajdziesz cenniki poszczególnych dostawców i hodowców, co pozwoli Ci wybrać najkorzystniejsze dla siebie oferty, oraz zorientować się w cenach rządzących na rynku. Największą zaletą bazy są jednak rzetelne i sprawdzone informacje na temat planów rozwojowych i inwestycyjnych innych rolników. Dostrzeżesz faktyczny kształt branży rolnej, co pozwoli Ci ukierunkować gospodarstwo w dobrą stronę. Będzie to pomocne w rozwoju działalności i wprowadzaniu nowych inwestycji, które podniosą efektywność realizowanych działań. Dowiesz się jakiego sprzętu używają inni rolnicy, jakie mają potrzeby, jakie środki wykorzystują do produkcji, hodowli i upraw. Baza gospodarstw rolnych stanowi więc podstawę do porównań oraz punkt wyjścia do sporządzania planu rozwoju. A to nie wszystko!

Jeśli potrzebujesz dla swoich zwierząt naturalnych pasz, które zawierają najwyższej jakości składniki odżywcze, to właśnie baza gospodarstw rolnych jest miejscem, gdzie powinieneś szukać zaufanego dostawcy. Tam bardzo szybko znajdziesz gospodarstwo, które oferuje dokładnie takie produkty, jakie Cię interesują. Inny rolnik zapewni Ci wyłącznie najlepszej jakości produkty na naturalnych składnikach i w bardzo korzystnej cenie!

Bazy gospodarstw rolnych z agroturystyką

Inwestycje w rolnictwie to nie tylko nowe maszyny, ziemia, rozbudowy i zwierzęta… Zmienne warunki pogodowe, rosnące koszty i małe dochody mają w tym sektorze duże znaczenie. Dlatego warto skorzystać również z baz gospodarstw rolnych, które oferują usługi agroturystyczne. W jakim celu możesz wykorzystać te informacje?

Agroturystyka to prężnie rozwijająca się branża! Usługi wypoczynkowe na łonie natury w malowniczym, wiejskim otoczeniu to bardzo opłacalny biznes! Gospodarstwa agroturystyczne są coraz chętniej wybieranym miejscem na wakacyjny wypoczynek. Ludzie zmęczeni miejskim zgiełkiem szukają odmiany i świeżego powietrza. Może warto rozważyć rozpoczęcie takiej działalności?

Dla kogo baza gospodarstw rolnych będzie pomocna?

Baza gospodarstw rolnych stworzona specjalnie z myślą o wszystkich firmach, które działają i oferują produkty lub usługi dla branży rolniczej, pozwala nawiązać bezpośredni kontakt z rolnikami, którzy gotowi są nawiązać współpracę. Jest to bardzo ważne zarówno w procesie sprzedażowym, jak i w procesie rozwojowym. Baza dostarczy dane kontaktowe do decyzyjnych osób w gospodarstwie, istotne informacje o prowadzonej działalności oraz maszynach i urządzeniach wykorzystywanych w gospodarstwie. Dzięki bazie dotrzesz do rolników, którzy korzystają z nowoczesnych technologii i są otwarci na różne propozycje współpracy. Warto skorzystać z aktualnego spisu gospodarstw rolnych, jeśli sam działasz w branży rolniczej lub jesteś z nią powiązany. Jeśli zajmujesz się produkcją, dystrybucją sprzętu rolniczego lub nawozów, lub posiadasz firmę przetwórczą, firmę pośredniczącą w sprzedaży produktów finansowych i ubezpieczeniowych dla rolników taka baza będzie dla Ciebie bardzo pomocnym narzędziem!

Rolnictwo, jakie znamy, przestaje już istnieć. Branża się rozwija, dlatego każdy właściciel gospodarstwa rolnego prędzej czy później wypróbuje różne rozwiązania, które pozwolą mu usprawnić procesy w swoim gospodarstwie rolnym. Nie czekaj! Zrób to już dziś!

Zobacz także referencje naszych klientów