Jak korzystać z rejestru lekarzy i sprawdzić specjalizacje?

Jak korzystać z rejestru lekarzy i sprawdzić specjalizacje?

Spis treści
1. Co to jest rejestr lekarzy?
2. Czego dowiemy się z rejestru lekarzy?
3. Jak używać rejestru lekarzy?
4. Jak wyszukać konkretnego lekarza?


Centralny Rejestr Lekarzy stanowi duże ułatwienie w korzystaniu z publicznej, ale także prywatnej służby zdrowia. Dzięki tej, dostępnej w Internecie usłudze, można w prosty sposób pozyskać informacje na temat lekarzy, którzy mają aktywne prawo do wykonywania zawodu na terenie Polski.

Nie trzeba w tym celu nawet wychodzić z domu, wystarczy połączenie z Internetem. Dostęp do tej niezwykle przydatnej bazy danych zawdzięczamy Naczelnej Izbie Lekarskiej. Warto mieć świadomość jej istnienia, aby w razie potrzeby móc skorzystać ze zgromadzonej wiedzy i znaleźć najlepszego dla siebie specjalistę, który będzie dobrze rozumiał specyfikę danego problemu.

Co to jest rejestr lekarzy?

Dane, które znajdują się w Rejestrze zbierane są przez 23 Okręgowe Izby Lekarskie. Gromadzenie ich rozpoczęto 2004 roku, ale spis jest na bieżąco aktualizowany, aby na pewno nie wprowadzić nikogo w błąd. Ze względu na wartość praktyczną zawartych w nim informacji, przykłada się wszelkie starania, aby odpowiadały one rzeczywistości. W przypadku osób, które przestały prowadzić swoją praktykę lekarską od momentu powstania spisu, w bazie można odnaleźć adnotację “archiwalny”. Całość tego szlachetnego przedsięwzięcia finansowana jest dzięki składkom członków poszczególnych Izb Lekarskich. Strona informuje między innymi, jaka jest aktualna liczba aktywnych zawodowo lekarzy oraz stomatologów w naszym kraju.

Czego dowiemy się z rejestru lekarzy?

Szukając informacji o konkretnym specjaliście możemy dowiedzieć się między innymi, kiedy uzyskał on uprawnienia do wykonywania zawodu. Łatwo też sprawdzić, w której Izbie Lekarskiej zarejestrowany jest dany medyk, co znacznie usprawni jego lokalizację. Co bardzo istotne można także uzyskać szczegółowe informacje o specjalizacji danej osoby, a wręcz ilości zdanych na studiach egzaminów. Jeśli szukamy kogoś, kto dysponuje szczegółową wiedzą w konkretnej dziedzinie, dzięki tej bazie danych, na pewno znajdziemy odpowiedniego eksperta. Z Centralnego Rejestru Lekarzy dowiemy się też jak długo dokładnie określona osoba pracuje w danej specjalizacji. W niektórych przypadkach otrzymamy także dostęp do umożliwiających jej identyfikację fotografii. Wszystkie te informacje są niezwykle cenne i bardzo ułatwiają proces wyboru lekarza, z którego usług chcemy skorzystać.

Jak używać rejestru lekarzy?

Rejestr Lekarzy powstał przede wszystkim z myślą o pacjentach poszukujących lekarzy specjalistów, celem skorzystania z ich porad. Nie tylko oni jednak mogą posłużyć się tym źródłem wiedzy, jeśli będą mieli taką potrzebę. Jest ono nieocenionym wsparciem także dla samych lekarzy, którzy zaglądają do bazy, jeśli potrzebują skonsultować się w sprawie leczenia określonego pacjenta z innymi specjalistami. Narzędzie to jest udostępniane bez uiszczania opłat, a skorzystać z niego może każdy obywatel, aby zasięgnąć wyżej wymienionych informacji.

Jak wyszukać konkretnego lekarza?

Żeby odszukać konkretną osobę w Rejestrze Lekarzy, trzeba w dedykowane miejsca na stronie internetowej wpisać jego imię i nazwisko albo numer PESEL. Alternatywnym sposobem jest umieszczenie w odpowiednim polu numeru pozwolenia wykonywania zawodu lekarza (tę informację zawsze można znaleźć na pieczątce). Centralny Rejestr Lekarzy to bardzo proste i intuicyjnie zaprojektowane narzędzie. Nikomu nie powinno sprawić trudności zorientowanie się w sposobie jego działania. Ponieważ spis ma być ułatwieniem dla pacjentów, stronę projektowano tak, aby łatwo było z niej korzystać i każdy sobie z tym poradził, niezależnie od tego, jaki jest poziom jego cyfrowych kompetencji.

Nasi infobrokerzy i specjaliści IT zebrali dane o lekarzach z różnych specjalizacji w jedno miejsce. Stworzyliśmy bazę danych, dzięki której łatwo możesz filtrować informacje na temat adresu, stron www, numerów rejestrowych czy danych kontaktowych osób prowadzących własne praktyki lekarskie. Znajdziesz u nas m.in. chirurgów, ginekologów, internistów, alergologów, neurologów czy lekarzy medycyny estetycznej.

Sprawdź próbkę naszej bazy lekarzy i dowiedz się jakie dane możemy dla Ciebie pozyskać

Jeśli oferta Cię zainteresowała, skontaktuj się z nami - pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązanie.Jak możemy Ci pomóc?


Wypełnij formularz i wskaż potrzeby Twojej firmy, a my przygotujemy dopasowane rozwiązanie i ofertę.

Jaką ofertę mamy przygotować ?

Interesujący Cię zakres danychNiniejsze dane będą przetwarzanie wyłącznie na potrzeby kontaktu i przygotowania odpowiedzi na otrzymane zapytanie. Administratorem danych jest Infobrokering z siedzibą w Gdańsku. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

zamów bazę danych

Zobacz także referencje naszych klientów