Blog


Skuteczne sprawdzanie danych firm

Skuteczne sprawdzanie danych firm - do kogo się o to zwrócić?

Kiedy planujemy kampanię reklamową, trzeba przygotować się do niej pod każdym względem. Ważne są kanały, przekazy, ale także sprecyzowanie odbiorców, a to nie jest wcale prosta sprawa. Jeśli kierujemy naszą ofertę do klientów biznesowych, należy stworzyć bazę firm. Jednak nie każdy adres, na który natrafimy w sieci, powinien się w niej znaleźć.

Czytaj dalej
Pozyskiwanie leadów

Pozyskiwanie leadów - Garść praktycznych porad

Wiele firm przenosi swoją działalność do sieci, co wiąże się z rosnącą konkurencyjnością. Od dawna zamieszczenie informacji na temat swoich usług, przestało być wystarczające. Z tego względu trzeba postawić na skuteczniejsze działania marketingowe. Kluczowe dla pozyskiwania klientów i trafienia z ofertą do poszczególnej grupy odbiorców, jest zdobywanie leadów sprzedażowych, czyli danych kontaktowych do osób, które mogłyby być zainteresowane konkretną ofertą.

Czytaj dalej
Wywiad biznesowy w służbie infobrokeringu

Wywiad biznesowy w służbie infobrokeringu

Każda firma, która chce się rozwijać i być na rynku liderem, musi zwracać uwagę na ruchy konkurencji. Ważne są wprowadzane innowacje, promocje, strategie działania. Warto też weryfikować, jaka jest skuteczność podjętych kroków i unikać błędów popełnianych przez innych. Aby to było możliwe, potrzebna będzie systematyczna analiza biznesowa, zwana inaczej wywiadem biznesowym.

Czytaj dalej
Sposoby na skuteczne wyszukiwanie firm

Sposoby na skuteczne wyszukiwanie firm

Wyszukiwanie firm, które mogłyby być zainteresowane naszymi produktami lub usługami, stanowi pierwszy krok do nawiązania kontaktu. Im większą bazę kontaktów chcemy stworzyć, tym więcej kosztuje to wysiłku i czasu. Jak się do tego przygotować, żeby cały proces trwał jak najkrócej?

Czytaj dalej
Cold mailing – 
           jak napisać maila, który wzbudzi zainteresowanie?

Cold mailing – jak napisać maila, który wzbudzi zainteresowanie?

Głównymi celami cold mailingu są nawiązanie kontaktu z potencjalnym klientem i sprzedaż produktu lub usługi. Maile tego typu są często odbierane niechętnie, traktowane jako spam. Jest to związane z nieumiejętnym korzystaniem z tej metody marketingowej. Tymczasem jeśli treść będzie w atrakcyjnej formie, technika ta jest tania i skuteczna. W jaki sposób podejść do cold mailingu, by dał zadowalające efekty?

Czytaj dalej
Infobroker – czym zajmuje się Broker informacji?

Infobroker – czym zajmuje się Broker informacji?

Rosnąca rola informatyzacji i nowoczesnych technologii przekłada się na wszystkie płaszczyzny życia, w tym także na rynek pracy. Powstają nowe zawody, które choć są jeszcze mało popularne, są uznawane za przyszłościowe. Jednym z nich jest Broker informacji. Któż to taki? Najprościej można powiedzieć o nim, że wyszukuje najkorzystniejsze dla klienta rozwiązania i przedstawia mu poszczególne opcje. Z czym jeszcze wiąże się ta praca i gdzie można znaleźć zatrudnienie?

Czytaj dalej
Wykorzystywanie baz danych

8 sposobów na marketing internetowy

Marketing internetowy nie jest już niczym nowym i z różnym efektem stosuje go coraz więcej firm. Jednak pomimo tego, że daje bardzo szerokie pole do działania, jedynie część osób w pełni wykorzystuje jego możliwości. Pod pojęciem marketingu internetowego kryje się wiele pomniejszych działań, które prowadzone równocześnie bardzo skutecznie pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji. Ostatecznie przekłada się to na dotarcie do większej grupy klientów i zyski dla firmy.

Czytaj dalej
Czym jest baza danych firm

Czym jest baza danych firm?

Jeśli nurtuje Cię pytanie, co to jest baza danych firm i jak wykorzystać ją w swoim biznesie, nie mogłeś trafić lepiej. Zebraliśmy najważniejsze informacje oraz cenne wskazówki, które pomogą Ci dotrzeć do szerszego grona odbiorców i pozyskać nowych klientów.

Czytaj dalej
Wykorzystywanie baz danych

Wykorzystanie baz danych w firmie, a wpływ na jej funkcjonowanie

We współczesnym świecie informacja to jeden z najważniejszych zasobów. Bez niej niemożliwe jest funkcjonowanie firmy niezależnie od tego czy mowa o małym lokalnym przedsiębiorstwie, czy ogromnej korporacji na skalę międzynarodową. Za pomocą informacji można zdziałać naprawdę wiele. Żeby jednak to zrobić, trzeba najpierw wiedzieć jak się z nią obchodzić, w jakich warunkach najlepiej będzie funkcjonować i co zrobić, żeby działała na naszą korzyść. Jednym z głównych sposobów na zarządzanie informacją są bazy danych – ich wykorzystanie w działaniach pracowników może bardzo dużo zmienić.

Czytaj dalej